Susisiekite su mumis

Gyvūnų vežimas Angliją

Gyvūnų transportavimo taisyklės

Dokumentų tvarkymas vykstantiems į užsienį

Norint keliauti su gyvūnais už mūsų šalies ribų ar įsivežti juos iš kitų šalių, reikia laikytis patvirtintų veterinarinių reikalavimų. Visais atvejais vežami gyvūnai augintiniai turi būti sveiki, t.y. be klinikinių ligų požymių, jie turi būti identifikuoti, turėti pasus ir būti paskiepyti nuo pasiutligės. Dėl daugybės veterinarijos reikalavimų, kurie skiriasi įvairiose šalyse, kelionė su gyvūnu gali būti sudėtinga, ir tam tinkamai nepasiruošus gali laukti įvairūs nemalonūs netikėtumai ir neplanuotos išlaidos. Mūsų klinikos darbuotojai pasirūpins, kad keliaujant su gyvūnu Jums nekiltų problemų ir galėtumėte mėgautis kelione.

Bendrieji reikalavimai, kurie turi būti įvykdyti ruošiantis keliauti su gyvūnu:

 • gyvūnas turi būti čipuotas (po oda įvestas integrinis grandynas/mikročipas atitinkantis ISO standartus, tatuiruotės nebegalioja nuo 2012 metų). Tačiau, gyvūnai augintiniai, kurie iki 2011 m. liepos 3 d. buvo identifikuoti tatuiruotės metodu (tatuiruotė yra aiški ir įskaitoma, atlikta prieš gyvūno vakcinaciją nuo pasiutligės) ir turės tai patvirtinantį dokumentą, bus laikomi identifikuotais ir jų nereikės papildomai identifikuoti poodine mikroschema.. Kartais gyvūnas, atkeliavęs iš Amerikos arba Azijos turi kitų standartų mikročipus, su kuriais taip pat galima keliauti, bet tokiu atveju gyvūno šeimininkas turi turėti savo mikročipo skaitytuvą, kurį galėtų pateikti veterinarijos gydytojui arba pasienyje dirbančiam pareigūnui, kad galima būtų identifikuoti gyvūną.
 • turi būti išduotas ES gyvūno augintinio pasas. Pasas išduodamas tik identifikuotam gyvūnui;
 • jeigu yra vyresnis kaip 3 mėnesių amžiaus – turi būti paskiepytas nuo pasiutligės. Skiepus turi atlikti licenciją turintis veterinarijos gydytojas ir apie tai padaryti įrašą Pase. Taip pat rekomenduojama paskiepyti ir nuo kitų virusinių ligų;.
 • 24 val. prieš kelionę veterinarijos gydytojas turi apžiūrėti gyvūną ir pažymėti Pase, kad „gyvūnas yra sveikas ir gali vykti į kelionę“.

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į ES šalis (išskyrus Jungtinę Karalystę, Airiją, Švediją ir Maltą) reikalaujama, kad gyvūnėlis:

 • būtų virš 3 mėn. amžiaus;
 • identifikuotas integriniu grandynu;
 • vakcinuotas nuo pasiutligės inaktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas, bent 21 d. prieš kelionę;
 • turėti užpildytą ir veterinarijos gydytojo užpildytą ES gyvūno augintinio pasą;

Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams gali taikyti griežtesnius nacionalinius reikalavimus, kuriuos galite rasti šalių informaciniuose tinklapiuose, ar susisiekę su šalies ambasadomis.

Šunų ir kačių įvežimo taisyklės į D. Britaniją ir Airiją (galioja nuo 2012m.). Keliauti į šias šalis gali gyvūnas, kuris:

 • turi mikročipą (atitinkantį standartą ISO 11784 arba 11785);
 • paskiepytas nuo pasiutligės tuo metu kai jau buvo įdėtas mikročipas (skiepijamas gali būti ne jaunesnis nei 3 mėnesių amžiaus gyvūnas);
 • po pasiutligės skiepo turi būti praėjusi ne mažiau nei 21 diena (pasiutligės skiepo galiojimo laiką nurodo skiepą atlikęs veterinarijos gydytojas);
 • gyvūnas turi turėti ES gyvūno augintinio pasą (mėlynas), kuriame veterinarijos gydytojas padaro įrašą, kad gyvūnas yra sveikas ir gali keliauti iki paskirties vietos;
 • likus ne mažiau 24 valandos, bet ne daugiau nei 120 valandų iki kelionės suduoti gyvūnui vaistus nuo helmintų, turinčius savo sudėtyje prazikvantelį. Apie vaistų sudavimą veterinarijos gydytojas taip pat padaro įrašą Pase.

Vežant gyvūnėlius iš Lietuvos į daugumą trečiųjų šalių (teirautis veterinarijos gydytojo) reikalaujama, kad gyvūnėlis būtų:

 • identifikuotas integriniu grandynu;
 • vakcinuotas nuo pasiutligės aktyvuota vakcina pagal gamintojo rekomendacijas;
 • turėti užpildytą ir veterinarijos gydytojo užpildytą ES gyvūno augintinio pasą;
 • gyvūną turi lydėti valstybinio veterinarijos gydytojo išduotas veterinarijos sertifikatas.

Dėl palankaus pasiutligės ir kitų ligų statuso kai kurios šalys įvežamiems naminiams gyvūnėliams gali taikyti griežtesnius nacionalinius reikalavimus, kuriuos galite rasti šalių informaciniuose tinklapiuose, ar susisiekę su šalies ambasadomis. Veterinarijos sertifikatus išduoda Teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Keliautojams, kurie planuoja grįžti su savo augintiniais į Lietuvos respubliką, reikia laikytis reikalavimų, taikomų nekomerciniam šunų, kačių ir šeškų įvežimui iš trečiųjų šalių.

 

Veterinarijos reikalavimai, kad gyvūnas galėtų grįžti atgal į Lietuvą

Jeigu Jūsų kelionės metu Jūs nebuvote išvykę iš Europos Sąjungos, arba buvote kelionėje šalyse, kurios surašytosEuropos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 998/2003 II priedo C dalyje, jokių papildomų reikalavimų tam kad grįžti atgal nėra. Bet jeigu Jūsų kelionė buvo kitur (teirautis veterinarijos gydytojo) tai reikėtų žinoti, kad Jūsų augintiniui grįžtant į Europos Sąjungą bus taikomi (su nedidelėm nuolaidom) tokie reikalavimai, kokie būtų taikomi tų šalių gyvūnams vežamiems į ES. Pagrindinis ir svarbiausias reikalavimas, kad gyvūnui būtų atliktas pasiutligės antikūnių titro kraujo tyrimas. Šis tyrimas atliekamas praėjus ne mažiau 30 bet ne daugiau 365 dienų po paskutinio atlikto pasiutligės skiepo. Kai tyrimo rezultatas yra geras, įrašas apie tai daromas į ES gyvūno augintinio pasą ir pridedamas sertifikatas apie atliktą tyrimą. Toks tyrimas galioja visą gyvūno gyvenimą su sąlyga, kad Jūs laiku, pagal veterinarijos gydytojo nurodymus, kasmet skiepysite savo gyvūną nuo pasiutligės. Šį tyrimą gali atlikti tik Europos Komisijos patvirtintos laboratorijos, tad rekomenduojame atlikti šį tyrimą dar prieš kelionę Lietuvoje.